İpuçları ve Tüyolar

 • Görüntüleme
  389

Blendtec’in smoothie yapmak için ideal olduğu doğru, ama bu buz dağının sadece görünen ucu! Blendtec blenderin yapabileceği daha o kadar çok şey var ki. Bu yüzden arada sırada yepyeni şeyler denemekten çekinmeyin. Bu videoda blenderinizin yapabildiğini bilmediğiniz şeyler hakkında birkaç ipucu ve tüyo verdik.

 

Pudra şekeri nasıl yapılır?

Tam pasta yaparken evde pudra şekeri kalmadığını fark ettiğiniz oldu mu hiç? Blendtec varsa, markete koşturmaya gerek yoktur. Mükemmel pudra şekerini elde etmek için normal toz şekeri 5-10 saniye boyunca orta hızda harmanlamak yeterlidir.

 

Ufalanmış Peynir Nasıl Yapılır?

Ufalanmış peynir, makarna ve salatalarınızla iyi gider. Blendtec blenderle en sert peyniri saniyeler içinde ufalayabilirsiniz. Çedar, parmesan ya da kaşar, herhangi bir peyniri hazneye koyun ve istediğiniz kıvama gelene kadar “Darbe” düğmesine birkaç kez basın. Makarna, salata ya da kişlerinizde keyifle kullanın.

 

Buz Nasıl Kar Haline Getirilir?

Blendtec’in buzu, su eklemeye ya da başka bir aşamadan geçirmeye gerek kalmadan kar haline getirebilen piyasadaki tek blender olduğunu biliyor muydunuz? Evet! Üstelik saniyeler içinde!

En iyi sonucu alabilmek için buzluktan çıkan buz küplerini hemen, erimeye başlamadan önce kullanın. FourSide hazneye 3 su bardağı, WildSide+ hazneye 5 su bardağı ya da Twister hazneye 1 su bardağı buz küpü koyup kapağı sıkıca kapatın. Orta hızda 7-10 saniye ya da istenilen dokuya ulaşana dek çalıştırın.

Lezzetli şuruplar ekleyerek nefis kar helvaları da elde edebilirsiniz.

 


  Bunlar da hoşunuza gidebilir

  Yorum Yap

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  X